Yumurtalama problemi nedir?

Normalde her kadının iki adetin kabaca ortasına gelen zamanda yumurtlar. Fakat bu gerçekleşmiyorsa bu kişi için yumurtlama problemi varlığından söz edebiliriz. Yumurtlama problemi genel olarak polikistik yumurtalıklı kadınlar ve yumurta rezervleri azalmış olan kadınlarda görülür.

tüp bebek tedavisinde tekrarlayan başarısızlıklar

Eskiden, tüp bebek tedavisinde tekrarlayan başarısızlıklarda yapılacak çok bir şey yoktu. Bugün ise bu konu eskiye oranla oldukça aydınlatılmış durumdadır ve ana hatlarıyla birkaç başlıkta toplayabilmek mümkündür. Örneğin kanda pıhtılaşma olması, annenin vücudunun kendi kendine ürettiği bir takım düşmanca salgılar (Tiroid gibi) ve rahim içi yapısında ortaya çıkan sorunlar başarısızlıklara neden olabilmektedir.

Yumurtalama problemi nedir? 

Yumurtalama problemi genel olarak polikistik yumurtalıklı kadınlar ve yumurta rezervleri azalmış olan kadınlarda görülür.
Tüp bebek tedavisi hangi aşamalardan oluşur? 

Tüp bebek tedavisi ana olarak üç aşamadan oluşur. Anne adaylarında yumurta büyütme işlemi bu sürecin önemli bir sürecidir ve uzun bir dönemi kapsar. İkinci aşamada ise yumurta toplama aşamasıdır. Son aşamada ise elde edilen embriyolar laboratuvarda üç ile beş gün kadar büyütüldükten sonra rahim içine transfer edilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yumurtalıkların uyarılması hakkında başlıklı makalemizde Tüp Bebek ve Yumurtalıkların uyarılması hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir