Tüplerin bağlanması ve tüp bebek tedavisi

Kadınlarda tüplerin  bağlanması

Tüplerin bağlanması olarak adlandırılan bu işlem rahim ve yumurtalıklar arasında yer alan kanalların cerrahi olarak bağlanması veya kapatılmasıdır. Yumurtalıklardan atılan yumurtanın üreme hücresi ile karşılaşması engellenir.

Tüplerini bağlatan bayan hemen korunmaya başlar ve hamilelik önlenmiş olur. Ufak bir operasyon yapılır, Anestezi uygulanır.

Tüpler bağlandıktan sonra geri döndürmek için yapılan cerrahi operasyonların başarı şansı azdır. Tüpleri bağlandıktan sonra yeniden bebek sahibi isteyenlere kadınlara tüp bebek tedavisi önerilir.

Erkekte  kanallarının bağlanması 

Vazektomi olarak isimlendirilen bu işlem üreme hücrelerinin geçtiği kanalların kesilmesi yada bağlanmasıdır. Küçük bir işlem gerektirir.Lokal anestezi yapılır. Hastanede kalmayı gerektirmez. Daha fazla bebek istemeyen veya hamile kalması sağlık açısından tehlikeli olan kadınlar ideal bir yöntemdir.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisinde başarıya ulaşmak (anne olmak) başlıklı makalemizde İleri yaşta çocuk, kısırlık ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by