Tüp bebek merkezleri

TÜP BEBEK MERKEZİ

Çocuk sahibi olmak isteyen  çiftlerin çoğu zaman zaman zor dönemler geçirebiliyor. Başarısızlıkla sonuçlanan uzun süre bekleyip tüp bebek denemeleri moralleri bozabiliyor. Çok uzun zaman  sürebilen bu uğraş eşlerin ilişkilerini ve ruhsal hallerini bozabiliyor.

En az  pürüzle karşılaşmak için en doğru ve iyi tüp bebek merkezine başlamak bu nedenle önem taşıyor.

Çevremizde neredeyse her ilçede bir tüp bebek merkezi görmek mümkün.  Türkiye’de yaklaşık her yüz evli çiftten bir çift  kısırlık tedavisi konusunda  mücadele ediyor. Çiftlerdeki sayı yükseldikçe tüp bebek merkezleri de artıyor.

Tüp bebek tedavisi yüksek maliyetli bir tedavidir. Fakat Eşler bebek istekleri sebebiyle tüp bebek tedaviyi uyguluyorlar.

Altta  doğru tüp bebek merkezi seçimi yapmanıza ışık tutacak bazı sorular yer almaktadır;

  •  Merkezde çalışan ekip ne kadar zamandır tüp bebek tedavisi  ile uğraşmaktadır?
  • Tüp bebek Merkezi ne zamandır tüp bebek tedavisi uyguluyor ?
  • Gebelik oranları  nedir? 
  • Embriyo çözme sonrası embriyoların hayatta kalma oranı nedir?
  • Embriyo çözme transferi başına gebelik ve eve canlı bebekle gitme oranı ?

Tüp bebek başarı oranı merkezlere göre de değişmektedir fakat bu yanıltıcı sonuçlar vermektedir.Bazı tüp bebek merkezleri  başarı şansı yüksek olan hastaları tedavi eder, mesela genç yaştaki hastaları kabul eder ve başarı şansı düşük hastaları kabul etmezler ,böylece başarı oranını daha yüksek tutmaya çalışır. Bu yüzden tüp bebek  başarı oranları sizi yanıltmamalıdır.

Tüp bebek tedavisi uygulamadan önce merkez seçiminde özenli davranmalı ve önceden tüp bebek tedavi merkezi hakkında araştırma yapmanız iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek ve Blastokist Transferi başlıklı makalemizde beşinci gün transferi, Blastokist Transferi ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …