Tüp Bebekte Embriyo neden dondurulur?

Dondurulmuş EmbriyoDondurulmuş embriyo transferi zorlu ve masraflı olan tüp bebek tedavisi sürecini daha da çetin hale getirmemek için geliştirilmiş. Başarıyla döllenen embriyolardan bir ya da ikisi anne rahmine yerleştiriliyor. Kalan embriyolar sonraki denemeler için dondurularak saklanıyor. Önce tabii eşlerin onayı alınıyor. Buna onay verip vermemek sizin elinizde ama bir aksilik olması durumunda sizin için kurtarıcı olacaktır.

Embriyo dondurma hangi durumlarda yapılır?

Dondurulmuş embriyoların amacı tüp bebekle çocuk sahibi olmanızı sağlamak. Ama bunu yaptırmak istemenizin başka nedenleri de olabilir.

Yumurtalıklarınıza zarar verecek radyoterapi, kemoterapi ya da ameliyat geçirmeden önce kendinizi dondurulmuş embriyolar ile garantiye alabilirsiniz. Tüm tedaviniz bitince dondurulmuş embriyo transferiyle çocuk sahibi olabilirsiniz. Bu konuyu doktorunuzla ayrıntılı konuşmalısınız. Çünkü geçireceğiniz müdahalelerin rahminize zarar vermemiş olması gerekir. Yoksa embriyolar işlevsiz kalabilir.

Embriyo dondurma Nasıl kullanılıyor?

Dondurulmuş embriyolar çözülüyor, rahminize yerleştiriliyor. Daha sonra hamile kalmanız için bekleniyor. Her şey yolunda giderse dondurulmuş embriyolarla hamile kalabiliyorsunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Polikistik Over Sendromu başlıklı makalemizde kısırlık, PKOS ve pkos nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın
1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by