Etiket Arşivi: yumurta

Tüp bebek tedavisinde başarıya ulaşmak (anne olmak)

Kısırlık artık zamanımızda sanki daha da fazlalaşmış gibi gözükmektedir. Artık  bu konu sadece kadının sorunu değil aynı zamanda erkeklerinde sorunudur. Bilinen her Altı – Yedi eşten birinde görülebilen durum ve yarısında da erkek problemlerinden kaynaklanıyor. Fakat zamanımızda bilimsel ve teknoloji sayesinde sadece tek 1 yumurta ve tek 1 üreme hücresi olsa dahi işlem yapılabiliniyor. Gebe kalmak, üremek için kısıtlı bir zaman..Otuz yaşından sonra yavaş yavaş azalmakta bu yetenek 40 yaşından sonra ... Devamını Oku »

Kadınların gebe kalma özellikleri ne zaman azalmaya başlar ?

Bir kadının doğurganlığı 35 yaşından itibaren önemli ölçüde düşmeye başlar. Yaşla birlikte azalan yumurta sayıları tüp bebekteki başarıyı düşüren önemli bir konudur. Yine, yumurta kalitesi ve döllenme oranları da 35 yaşından itibaren azalır. Bu konuda yorum yapmaya yardımcı birçok test vardır. AMH testi ise yumurtanın kalitesinden çok elde edilecek yumurta sayısıyla ilgili bilgi verebilmektedir. Araştırmalara göre kadınlar nasıl olsa tüp ... Devamını Oku »

Semen analizi sperm testi nedir ?

Erkeğin ilk değerlendirmesi semen analizi olarak adlandırılan tetkikle yapılır. Bu testte esas olarak sperm sayısı, şekli ve hareketliliği incelenir. Semen analizinde standardizasyonu sağlayabilmek için, erkekten tetkik öncesinde 3-5 günlük cinsel perhiz yapması istenir. Semen örneği, herhangi bir kayganlaştırıcı madde kullanılmadan yapılan mastürbasyonla verilir. Eğer örnek, evde verilmişse vücut ısısında tutularak, en geç 1 saat içinde laboratuvara ulaştırılmalıdır. Bazı durumlarda semen ... Devamını Oku »

Yumurtalarımı Büyütmenin Bir Yolu Var mı?

Yumurtalarımı Büyütmenin Bir Yolu Var mı? Yumurtlama takibi, aşılama veya tüp bebek denemelisiniz. Bir tüp bebek merkezine başvurmalısınız.   Ara Verirsem Tüp Bebekte Başarı Şansı Düşer mi? ben aşılama yaptırdım fakat bundan sonraki işlemde tüp bebek tedavisi yapılacakmış. Eğer tüp bebeğe 1 sene ara verirsem, tekrar mı aşılama yapılması gerekir? 1 sene ara verirsem tüp bebekte tutma şansı düşer mi, ... Devamını Oku »

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by