Etiket Arşivi: imsi

Kısırlık problemi kadında mı erkekte mi daha sık ortaya çıkar?

Kısırlık problemlerinde sorunun % 50-55 kadına bağlı gelişebileceği gibi % 45-50’ lik kısmı da erkeğe bağlı problemlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bazen de sorun aynı anda her iki çiftte de gözlenebilir. Anne baba olmak isteyen çiftlerin doğum kontrol yöntemi kullanmaksızın ve ilişki aralığının düzenli olmasına rağmen eğer 10-12 aylık bir aradan sonra çocukları olmuyor ise muhakkak araştırma ve tedavi görmek amacı ile uzman bir doktora danışması gerekir. ... Devamını Oku »

Tüp bebek Başarı oranları

Tüp bebekte başarı oranı birden fazla ölçütle değerlendirilmektedir. Fertilizasyon ( Laboratuvarda Döllenme) Oranı Biokimyasal Gebelik (Kanda gebelik testinin pozitif çıkması): Ultrasonografi İle Görüntülenebilen Ve Takip Edilen Gebelik Oranı: ’Eve Canlı Çocuk Götürme’’ Oranı 3 başarısız deneme sonrası aileler için gebelik elde etme oranını maalesef çok arttırmamaktadır. PGT (embriyo transferi öncesi genetik araştırma), Co-Culture ( laboratuar ortamında suni ana rahimi oluşturulması) ... Devamını Oku »

IMSI

Bu teknik standart Tüp Bebek vuygulamaları ile karşılaştırıldığında en üst düzeyde spermin morfolojik analizini yapabilme imkanı vermekte ve bu yapılan analiz ile canlı sperm hücresine hiçbir zarar verilmeden bu spermin mikroenjeksiyonunun yapılabilmesine izin vermektedir. Intrasitoplazmik Morfolojik olarak seçilmiş Sperm Injeksiyonu (IMSI) tekniği, 2004 yılında Benjamin Baartoy tarafından geliştirildi. Bu teknikte amaç, en iyi kalitedeki spermleri seçmek ve mikroenjeksiyon sonrası yüksek döllenme oranları elde ... Devamını Oku »

Sperm seçiminde yenilikler …

Artık sperm kalitesi denildiğinde eskiden olduğu gibi sperm sayısı, hareketliliği, şekli gibi parametreler düşünülmüyor, spermin gerçek kalitesi onun kalıtsal yapısı ve bu yapının çevresel faktörlerden ne kadar etkilendiğidir. Önemli olan kalıtsal özellikleri en az hasar görmüş, mümkünse hiç görmemiş spermleri seçebilmek. Bu amaçla sperm hücresinin yüksek büyütmede seçilmesi (IMSI), ya da spermin baş kısmının incelendiği yöntemler (PICSI ya da MACS ... Devamını Oku »

tüp bebek ve sperm morfolojisinin döllenmeye etkisi

Sperm hücresi baş, boyun ve kuyruk bölümlerinden oluşur. Kruger sistemine göre sperm morfolojisi (sperm şekli) bu bölümlere göre değerlendirilir. Sperm hücresinin baş kısmı; akrozom ve nükleus (çekirdek) bölümlerinden oluşur. Değerlendirme yapılırken bu iki etkenin kendi içindeki sınıflandırmasına göre detaylı olarak incelenir. Boyun kısmı; farklı şekilsel durumlarına göre değerlendirilir. Boyun bölgesinde mitokondri bulunur. Mitokondri sperm hücresinin hareket için gerekli enerjiyi sağlayan ... Devamını Oku »

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by