Tüp bebek ve beslenme

 tupbebek-sagligi-ve-beslenme-200x224Tüp bebek tedavisi ile anne olmak isteyen adaylar içinde yine düzenli bir beslenme programı uygulamaları gerekir.

Aşırı kilolu anne adaylarında tüp bebek tedavisinin fazla kilo nedeni ile tüp bebek tedavisinin  başarısız olma ihtimali vardır. Kilo sorunu genellikle polistik over hastalığı nedeni ile tüp bebek tedavisine başvuran adaylarda daha fazla görülmektedir.

Öneriler;

  • Sigara kullanan ve bebek sahibi olmak isteyen adayların mutlaka tedaviden önce sigarayı bırakması gerekmektedir.
  • Tüp bebek tedavilerinde aynı sigara gibi alkol tüketimi de kesilmelidir.
  • Çay ve kahve tarzı içeceklerin fazla tüketilmemesi gerekir.
  • Tüp bebek uygulamalarında öncelikli olarak bol su tüketmek önemlidir.
  • Bol miktarda taze sebze ve meyve tüketimine dikkat edilmelidir.
  • Özellik ile c vitamini bulunan yiyecekleri tüketmek önemlidir. C vitamini vücudu onarır ve direnci yükseltir. Bu durum da oldukça etkili sonuçlar verecektir. Tüp bebek tedavisin de beslenmeye oldukça dikkat edilmesi kişilerin hamile kalma süreçlerini de bir o kadar hızlandırmaktadır. Bunların dışın da kimyasal ağırlıklı ürünlerin vücudumuza girmesine asla izin vermemeliyiz. Katkı maddesi bulunan yiyecekleri tüketmememiz bebek oluşumu için çok önemlidir. Suni tatlandırıcılar genel olarak diyet listelerinin başın da yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebekte beşinci gün transferi başlıklı makalemizde beşinci gün transferi, blastosist ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by