tüp bebek tutma belirtileri

Tüp bebek en genel özelliği hakkın da kısa bir bilgi verilecek olur ise şu şekil de ifade edilebilir. Tüp bebek doğal yollarla ya da diğer yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftleri çeşitli tedavi yöntem ve aşamaları ile çocuk sahibi yapmayı amaçlayan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüp bebek sonrasın da hamilelik belirtileri bazen çok belirgin bir şekil de ortaya çıkar iken bazen ise hiçbir belirti göstermez. Hiçbir belirti göstermemesi çoğu zaman anne adaylarının büyük hayal kırıklıkları yaşamalarına neden olmaktadır.
Bu durum da hemen olumsuz düşünülmemeli doktor kontrolünden geçene kadar kesin kararlar vermemeliyiz. Bu durum da hamilelik belirtileri ile ilgili bilgi sahibi olmuş oluruz. Gebelik transferinin yapılmasından tam 12 gün sonra bir test yardımı ile gebe olup olmadığınızı anlamak mümkündür. Gebelik belirtileri arasın da bel ağrısı bu dönem de görülen en önemli belirtiler arasın da yer almaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir nokta da şudur ki tüp bebek gebelik belirtileri ile normal yollarla sağlanan gebelik belirtileri arasın da hiçbir fark bulunmaz.
Bu durum aynı şekil de gebelik süresi ve aşamaları boyunca da etkilidir. Gebelik belirtileri arasın da iştahınızın açılmasını ve bir şeylere karşı çok daha fazla hassas olmanızı da gösterebiliriz. Eğer bu süreç sonrasın da gebelik belirtileri görülmüş ve uygulamış olduğunuz test sonrasında da hamile olduğunuz ortaya çıktı ise bu süreçten sonra çok dikkatli olmanız gerekmektedir.
Bu dönem içerisin de kesinlik ile çok dikkatli olmalısınız. Hamilelik süresi boyunca embriyo için kesin bir hayata tutunma durumu belli değildir. Kesinlik taşımaz. O yüzden çok kolay bir düşük tehlikesi geçirebilirsiniz. Hamilelik boyunca sık sık dinlenmeniz gerekebilir. Uzanın ve bu dönemin keyfini çıkarın. Beslenmenize ayrı biz özen göstererek bebeğinizin sağlıklı bir gelişim göstermesini de sağlayabilirsiniz.
Bu dönem oldukça hassas bir dönemdir olumsuz düşüncelerden bütünüyle sıyrılmalısınız ve hayatınız da olumsuzlukları bir kenara atmayı öğrenmelisiniz. Vitamin ve folik asit desteklerinizi almayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bu durum da rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2 tüp bebek denemesi başlıklı makalemizde 2 tüp bebek denemesi, bebek denemesi ve ikinci tüp bebek denemesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by