tüp bebek transfer

Tüp bebek tedavisin de transfer işlemi döllenmeden sonra yapılan bir işlemdir. Bunun için çeşitli tedavi süreçlerinin ve aşamalarının sağlanması gerekmektedir. Tüp bebek tedavisin de çok geniş bir yöntem uygulanır. Bu aşamalardan en önemlisi transfer işlemidir. Çünkü tüp bebek tedavisi ile başka bir ortam da döllenmesi sağlayan embriyonun anne rahmine olan transferi oldukça önemli bir işlemdir.
Bu işlemin doğru bir şekil de yapılması gerekmektedir. Embriyo transfer bir an da yapılabilecek kadar kolay bir işlem değildir. 2 3 gün boyunca uygulanan işlemler sonucun da yapılan işlemler embriyonun sağlığı ve anne adayının bünyesi için oldukça büyük bir önem taşımaktadır.
Embriyo transferi gebeliğin üzerinde de büyük oran da etkilidir. Bu yüzden çok büyük bir titizlik ile yapılmalı ve mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Embriyo transferi ile bebek oluşumu arasında da mutlak bir bağ bulunmaktadır. Eğer birden fazla embriyo transferi yapıldı ise bu durum da gebeliğin çoğul gebelik olma ihtimali çok daha fazladır. İşi garantiye almak için tüp bebek tedavilerin de genel olarak birden fazla transfer yapılmaktadır. İçlerinden en az birinin tutması amaçlanmaktadır.
Ancak çoğu zaman birçok embriyonun rahme tutunduğunu görürüz. Bu durum da tüp bebek tedavilerin de çoğul gebeliklerin oluşma şansı oldukça yüksektir diyebiliriz. Ancak bu transfer denemeleri 37 yaşından büyük anne olmak isteyen bayanlar üzerin de uygulanır. Çünkü böyle kimselerin hem yaşı hem de yumurtalık kalitesi gereği hamile kalma şansları diğer genç bayanlara göre çok daha düşüktür.
Bu yüzden tüp bebek transferi bu yaştaki kadınlar da birden çok kez uygulanmaktadır. 37 yaşın altında ki bayanlar da sadece tek transfer yapılmaktadır. Böyle olunca hamilelik şansı da birden fazla yapılan transferlere göre düşmektedir. Transfer işlemi bayan için oldukça önemlidir. Transfere başlamadan önce hastanın sonuçları tekrar incelenir ve bu doğrultu da çok daha sağlıklı bir işlem uygulanma şansı elde edilir.
Bu işlemler sonrasın da hasta jinekolojik muayene ediliyormuş gibi bir pozisyon içerisine sokulur. Alt bölgeden belirli araçlar yardımı ile kadının rahmine ulaşılması sağlanır.

Bir önceki yazımız olan tüp bebek nedir nasıl olur başlıklı makalemizde Tüp bebek nasıl Olur, tüp bebek nasıl yapılır ve tüp bebek nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by