tüp bebek transfer sonrası

Tüp bebek transferinden sonra iş bununla kalmıyor. Çok daha fazla işlem ve tedavi aşamasından geçmesi gereken hasta uzman doktorlar altın da sıkı bir kontrol altın da tutuluyor. Tüp bebek transferi hamileliği sağlamak ve oluşturulan embriyonun hayata tutunabilmesini sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Durum böyle olunca tüp bebek transferinden sonra hamileliğin devam etmesi sağlanmaktadır.
Bu dönem oldukça hassas bir dönem olduğu için çok sık doktor kontrolünden geçmemiz gerekmektedir. Ayrıca transferden sonra rahmin çok fazla hareket halin de olması engellenmelidir. Bunun için de özel olarak bir yöntem uygulanmaz. Evde büyük oran da 10 51 gün yatarak dinlenmeniz gerekmektedir. Bunun için ağır kaldırmak kesinlik ile yasaktır. Embriyonun hiçbir şansa sahip olmadan düşmesine neden olursunuz.
Ayrıca bünyeyi fazla yormak embriyonun gelişimi için de oldukça riskli bir durum halini almaktadır. Tüp bebek transferi sonrası gebeliğin devamını sağlamak esastır. Bunun için doktor kontrolün de çeşitli ilaçlar alınır. Bu ilaçlar sayesin de gebeliğin kontrolü mümkündür. Bu ilaçlar embriyonun gelişimi için oldukça önemlidir. Embriyonun rahim içerisin de sağladığı gelişime büyük bir katkı oluşturmaktadır.
Ancak tüp bebek transferi sonrası gebeliğin devam etmesi kişinin yaşı durumu gibi nedenlerle de orantılı bir şekil de devam etmektedir. Hastanın yaşının ilerlemesi hamilelik oranın da belirgin bir düşüş yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durum ilaçlar ve tüp bebek tedavi yöntemleri ile geliştirilmeye çalışılmıştır. Bu yüzden transferden sonra olumlu bir şekil de düşünmek de oldukça önemlidir. Bu yüzden kesinlik ile transfer sonrası dinlenme sürecini çok iyi bir şekil de değerlendirmek gerekir.
Bu yüzden kendimizi olumsuz düşünmelere kapatmalıyız. Bu süreç içerisin e kısa bir tatile çıkmak kendimizi yormadan farklı şeyler ile ilgilenmek kafamızın dağılmasına neden olacak bu sıkıcı ve heyecanlı evreyi kısa bir süre içerisin de tamamlamaya yardımcı olacaktır. Bu dönem de kesinlik ile verilen ilaçları eksiksiz ve zamanın da almak önemlidir. Çünkü verilen bu ilaçlar embriyonun rahim içerisin de kendisine bir yer edinmesi için oldukça önemlidir. Bunun için kesinlik ile çok dikkatli olmalıyız. Beslenme konusun da verilen diyet listelerine uymalıyız. Bizim olduğu kadar embriyonun da beslenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayalım

Bir önceki yazımız olan tüp bebek nedir nasıl olur başlıklı makalemizde Tüp bebek nasıl Olur, tüp bebek nasıl yapılır ve tüp bebek nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Bir yorum

  1. Slm ben bi hafta oldu tüp bebek yapalı ama dün unutmuştum ağır kandırdım ve sanki ara ara çok hafıf su oluyo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by