Tüp bebek tedavisinin olumlu olmasını etkileyen etkenler

bebek-tupbebek-3Doğal olarak 1 senedir hamile kalmak isteyip de olmuyor ise  tedaviye başlamanız gerekebilir tabi  bu durum bundan sonra asla çocuğunuz olmayacak değildir. Tedavide uygulanan temel yöntemler: ameliyat ,hormon tedavisi ve hepimizin bildiği tüp bebek tedavisi.

Eşler bazen  bu yöntemlerden sadece birini denerken bazılarında birden fazla yöntemi birlikte uygulamak gerekiyor. Seçim kısırlığın nedenine göre değişiyor. Elbette yan etkiler, riskler, muhtemel güçlükler hesaba alınıyor.

Önemli olan bir etken de tüp bebeğin başarısını etkileyen en önemli etkenlerden biri nerede kim tarafından uygulandığı. İyi bir doktor ve iyi bir hastane tüp bebeğinizi kucağınıza alma şansınızı da arttırıyor. İmkanınız varsa tüp bebek tedavisi uygulayan büyük hastane ve tüp bebek merkezleri kliniklerin başarı oranı daha yüksek olabiliyor.

Ayrıca 35 yaşın altındaki kadınlarda tüp bebek tedavisinin çok daha fazla işe yaradığı da bir gerçek. 35 yaşın altındaki kadınların üçte biri daha ilk denemede hamile kalabiliyorlar. Oysa 40 – 42 yaş arasındaki kadınların sadece 10’da 1’i ilk seferde hamile kalıyor.

Yıllar içerisinde edindiğimiz tecrübe bize şunu söylüyor ki inat eden, direnen ve umudunu yitirmeden denemelerine devam edenlerin çok büyük çoğunluğu bebeğine kavuşmaktadır. Eğer aynı merkezde 3 deneme sonrasında halen sonuç alamadıysanız diğer merkezlerle de mutlaka araştırın.

Bu aslında büyük oranda o merkezin başarısızlığından değil, sizin artık psikolojik olarak bir değişime ihtiyacınız olduğundandır.

 

Bir önceki yazımız olan Yumurta toplama işlemi başlıklı makalemizde Tüp Bebek, tüp bebek tedavisi ve yumurta toplama işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir