Tüp bebek merkezinin kalitesi

Tüp bebek tedavisinin merkezinin kalitesi, çalışanların tecrübesi, deneyimi çok önemli olmakta ve bir tüp bebek tedavisi başlamadan önce eşlerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Üreme hücrelerinin tutunmasını engelleyen polip, kist, miyom ve rahmin yapışıklığı olup olmadığına bakılmaktadır. Bu  araştırmalar ultrason ile yapılmaktadır.Tüp bebek tedavisi öncesi önce başarı oranını yükseltmek için sigara ve alkolden kaçınılmalı  ve sağlıklı beslenilmelidir.

  • Tüp bebek merkezi ziyaret edilmeli
  • Tedavi için doktorla yüz yüze görüşülmeli
  • Tüp bebek merkezinin tecrübesi 
  • Tüp bebek başarı oranları
  • Merkezinin teknolojik alt yapısı 
  • Güven

Başka tedavilerden sonuç alınamıyor ise oldukça başarılı bir tedavi olan tüp bebek için son yıllarda yurt dışından da başvurular yapılmaktadır. Bizim merkezimizde de artık % 10-15 kadarını diğer ülkelerden gelen eşler oluşturmaya başlamıştır. Uluslararası anlaşmalar çerçevesinde gerekse bireysel başvurularla çok fazla artan yabancı hasta sayısı bir gerçeğe de işaret ediyor ki farklı ülkelere oranla Türkiye ‘de uygulanan tüp bebek  tedavisinin hem ucuz hem de başarılı bir tedavi olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisinde başarıya ulaşmak (anne olmak) başlıklı makalemizde İleri yaşta çocuk, kısırlık ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by