Tüp bebek tedavisinden önce laparoskopi ve histereskopi yapılmalı mı ? #tüpbebek

Tüp bebek tedavisinden önce laparoskopi ve histereskopi yapılmalı mı ? #tüpbebek

Laparoskopi 
Laparoskopi genel cerrahide ve diğer bazı cerrahi dallarda kullanılmasına karşın burada verilecek olan bilgiler Kadın Hastalıklarını ilgilendirmektedir. Laparoskopi, jinekolojide, pek çok farklı amaçla yapılabilir. Hatta denilebilir ki kanser ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü jinekolojik cerrahi girişimi yapma olanağı vardır. En sık olarak, jinekologlar tarafından gebe kalmada güçlük çeken hastaların takip ve tedavileri esnasında gebe kalmalarına engel olacak bir problemin var olup olmadığını araştırmak amacıyla yapılır.

Histeroskopi
Rahim içinin incelenmesinde çok faydalı olan bir tanı yöntemidir. Aynı zamanda bu yöntem endometrium kalınlığıyla, yüzeyi hakkında da bilgiler verir. Bu tanı yönteminin alternatifi HSG ve üç boyutlu ultrasonografidir. Ancak yine de histeroskopi bu yöntemlerden daha üstündür. Histeroskopi yöntemiyle yapılan tanılar tekrarlayan tüp bebek için çok faydalı olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisi neden başarısız olunur ? başlıklı makalemizde başarısız tüp bebek, pgt ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by