Tüp Bebek Tedavisinde Gebelik

Tüp bebek tedavisi, hamilelik şansının en fazla olduğu yardımcı üreme yöntemidir. Doğal hamileliklerde  olduğu gibi, tüp bebek gebeliklerinde de gebelik oluştuktan sonra aynı belirtiler oluşmaktadır.

Gebelik olup olmadığı, embriyo transferinden 12 gün sonra  kanda yapılan gebelik testi ile çıkmaktadır. Bu 12 gün içerisinde yaşanan belirtiler, gebeliğe dair olabilmektedir. Çeşitli durumlarda, yerleşme kanaması sebebiyle anne adaylarını adet gördüklerini sanmakta ve bu nedenle de gebelik testi yaptırmamaktadır.

Gebelik belirtileri 
Tüp bebek tedavisinde de gebelik belirtisi aynı olmaktadır. Bazı anne adayları bu 12 günlük sürede de gebelik belirtileri yaşayabilmektedir. Karın ağrısı, hassasiyet, sık sık idrara çıkma gibi belirtiler gebelik sebebiyle de olabilir. Kesin bilgi için mutlaka gebelik testi yaptırmak ve bir hekim görüşü almak gerekmektedir.

Sabah bulantıları da gebelik belirtileri arasında en yaygın olanıdır. Bulantılar, sabah uyandıktan sonra en yoğun haliyle yaşanmaktadır. Baş dönmesi de gebelik belirtileri arasında oldukça yaygındır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisi merak edilen sorular başlıklı makalemizde mikroenjeksiyon, tüp bebek tedavisi ve Tüp bebekte hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by