Tüp Bebek Tedavisinde Erkek Ne yapmalı ?

Tüp bebek tedavisinde çErkeklerde-tupbebekiftlerin çocuklarının olması bazen kadından bazen de erkekten  kaynaklanan bir soruna bağlı olabileceği gibi hem kadın hemde erkeğinde ilgilendiren zorlu bir tedavidir. Eşlerin birinin ve özellikle de erkeğin bu konuda eşine destek vermesi gerekmektedir.

Eşlerin çocuk sahibi olmak istemesi  ve de çocuğu büyütmek  iki kişilik bir sorumluluktur. Tüp bebek tedavisi boyunca erkeğin davranışları, verdiği ya da vermediği destek  en önemli etkendir.

Bazen Tüp bebek tedavisinde  tıbben yapılacak her şey olmuş fakat yine de çocuk sahibi olunamadığı durumlar olmuştur. bu durumda asıl etkili olan faktör psikolojik olabilir.

Bu durumda erkeğin nasıl destek verdiği, bu sıkıntılı tedavi aşamaları sırasında yanında yer alıp almadığı ve moral olarak neler yaptığı çok önemlidir. Tedavide sorun sadece kadına ait ve onun çabalaması gereken bir durum olarak görülmemelidir.

Bu sebeple  eşi tüp bebek tedavisi gören bir erkek neler yapması gerektiğini sıraladık;

  • Tüp bebek tedavisine karar verirken destek olmalı
  • Tüp bebek tedavisi süresince destek olmalı
  • Tedavideki  kontrol ve takip aşamaların da
  • Çevreyle sorunun paylaşımı sırasında

  • Bazen psikolojik destek alınması gereken durumlarda

Tedavi sürecinin  çaba işi olduğunun ve mutlaka bir sonuca ulaşacağını bilerek mutlaka her koşulda eşine destek olması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aşamalarla Tüp bebek tedavisi başlıklı makalemizde mikroenjeksiyon, Tüp Bebek ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın
1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by