Tüp bebek tedavisinde embriyo dondurma nedir ?

dondurulmus embryoTüp bebek tedavisinde Embriyo dondurma işlemi  oldukça avantajlı bir yöntemdir. Bu yöntem ile Tüp bebek tedavilerinde çoğul gebelik riskinin önüne geçmek için tüp bebek transfer anında en fazla 2 embriyo kullanılmaktadır.Diğer sağlıklı embriyolar dondurma işlemi yapılarak bir daha ki tüp bebek transferine kadar saklanmaktadır.

Tüp bebek  tedavisinde embriyo dondurma işlemi eşler açısından hem ekonomik hem de psikolojik yönden avantajları vardır.

Embriyo dondurma yöntemi tüp bebek te başarıyı olumlu etkileyen bir teknik olarak da kabul edilmektedir.

Bu yöntem nasıl yapılıyor?

Dondurulmuş embriyolar çözül me işlemi yapılıyor daha sonra tüp bebek transferi yapılıyor.Her şey yolunda giderse dondurulmuş embriyolarla hamile kalabiliyorsunuz. .

Tüp bebek yöntemini deneyen 37 yaşın altındaki kadınların 4’te biri dondurulmuş embriyolarla hamile kalıyor.

Rradyoterapi, kemoterapi ya da ameliyat geçirmeden önce kendinizi dondurulmuş embriyolar ile garantiye alabilirsiniz. Tüm tedaviniz bitince dondurulmuş embriyo transferiyle çocuk sahibi olabilirsiniz. Bu konuyu doktorunuzla ayrıntılı konuşmalısınız. Çünkü geçireceğiniz müdahalelerin rahminize zarar vermemiş olması gerekir. Yoksa embriyolar işlevsiz kalabilir.

Bir önceki yazımız olan Önce Kariyer mi ? Çocuk mu? başlıklı makalemizde gebelik, Tüp Bebek ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Bir yorum

  1. yeşim turkmen

    Tüp bebek embryo dondurma işlemini tüm tüp bebek yaptıranlar bu işlemi yaptırmalı mı ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by