Tüp Bebek tedavisinde başarı oranı ?

Tüp bebek merkezlerinde başarı oranları hesaplanırken…

Başarı oranlarını genellikle standart bir deneme başına % 40 ile 60 arasında belirtirler. Ancak, sizin başarınızı sadece ve sadece sizin özellikleriniz belirler.

Bireysel bir çiftin başarı şansı o çifte ait kısırlık sebebi, yaş ve yaşam tarzı gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Genel olarak, 35 altında tüp bebek tedavi başına gebelik yüzde 50 gibi bir şansa sahiptir. Bu şans 40 yaş üzerinde belirgin olarak azalır ve 45 yaşında bir bayan için ise istisnai durumlar dışında % 5’in altındadır.

Unutmayın ki şans her zaman önemli bir rol oynamaktadır. Yıllar içersinde edindiğimiz tecrübe göstermektedir ki inat eden, direnen ve umudunu yitirmeden denemelerine devam edenlerin çok büyük çoğunluğu bebeklerine kavuşmaktadır. Eğer aynı merkezde üç deneme sonrasında halen sonuç alamadıysanız başka merkezlerle de mutlaka görüşün. Bu aslında büyük oranda o merkezin başarısızlığından değil, bence sizin artık psikolojik olarak bir değişime ihtiyacınız olduğundandır.

Tüp bebek merkezlerinde başarı oranları hesaplanırken merkez ve tedaviyi gerçekleştirecek doktorun yanı sıra adaylar kendi sorunlarını da gözden geçirmelidir ve çift taraflı bir araştırmadan sonra merkez seçiminin yapılması gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan blastokist transferi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

One comment

  1. Benim 1 cocuğim var 2. Cocuğa hamile kalamiyorum.yapisiklarimdan dolayi.tup bebek onerdiler.benim sansimb% kactır ortalama olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir