Tüp bebek tedavisi ve erkek kısırlığı

erkek-kısırlık-ve-tedavi-yontemleri

Erkek kısırlığının sebepleri

Erkek kısırlığının en yaygın nedenlerinden biri spermdeki anormallikler. Hatta erkek kısırlığı için doktora gidenlerin %75’ini bu kişiler oluşturuyor.

Sperm anormalliklerinin en bilinen nedenleri

  • Düşük sperm sayısı
  • Hareketsiz sperm
  • Anormal sperm
  • Vasektomi
  • Ejakülasyon sorunları
  • İlaçlar ve alkol:

Kısırlık , Kadın kısırlığı ve  erkek kısırlığı olarak ikiye ayrılır.Erkek kısırlığında önemli olan spermin olup olmadığı az ya da çok fark etmez. Sperm üretebiliyorsanız bebek sahibi olabilirsiniz  tüp bebek tedavisi için tek  sperm bile bebek sahibi olabilirsiniz.

Tüp bebek tedavisi  yardımcı üreme tekniklerinin en çok yaygınıdır. Bilimciler laboratuvar ortamında sizin bebek sahibi olmanıza yardım ediyor.

Tüp bebek yöntemi kısırlığın birçok türünde öneriliyor. Çünkü işe yarıyor. Özetle laboratuvar ortamında birleştirilen yumurta ve sperm hücreleri dölleniyor. Döllenen hücreler embriyoya dönüşüyor. Bu embriyolardan bir ya da ikisi annenin rahmine yerleştiriliyor. Sürecin kalanı doğal yollardan ilerliyor.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek öncesi başlıklı makalemizde tüp bebek de başarı oranı, Tüp bebek öncesi ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Bir yorum

  1. Tüp bebek tedavisinde başka kullanılan yöntemler var mı ? teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by