Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer ?

Tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 18-20 gün arası tamamlanmaktadır. Bu aşamada ameliyat olmadığı için hastanede kalmaya gerek kalmaz.  Sperm elde edilmesi ide yeni bir sperm örneği  bir laboratuvar teknisyeni numuneyi alacaktır. Laboratuar, spermleri yıkayıp hazırlar, böylece en sağlıklı dölleme için yumurta ile bir araya getirilir. Yumurtaların Elde Edilmesi ise Yumurtanın alınması yaklaşık 20-30 dakika sürer. Prosedür sırasında doktor, her yumurta içeren sıvıyı çıkarmak için her yumurta içine bir iğne yönlendirir. Doktor, iğne ile nereye rehberlik edileceğini görmek için prosedür sırasında ultrason kullanır.

Yumurtlama alındıktan sonra, embriyoloji uzmanı yumurta ve spermleri sıralayacak ve hazırlayacaktır.En iyi başarı şansını üretmek için ICSI’ye geçmeyi önerecektir.

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Hangi Durumlarda Yapılır? başlıklı makalemizde aşılama yöntemi, Tüp Bebek ve Tüp Bebek Hangi Durumlarda Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by