Tüp bebek merkezinin önemi nedir?

Tüp bebek merkezinin önemi nedir?

Bu yöntem genellikle 1 yıl gibi bir süredir korunmasız ilişkiye rağmen, gebeliğin gerçekleşmemesi neticesinde tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle son yıllarda, tüp bebek klinikleri yerine, tam donanımlı tüp bebek merkezlerinin tercih edilmesi ile ciddi anlamda başarılı sonuçların elde edildiğini göstermiştir. Kısırlık tanısı konulmuş eşlere tam donanımlı bir tüp bebek merkezinde yapılan ön değerlendirme muayenesi ve takiben istenilen laboratuvar testleri ve görüntüleme yolu tetkikleri ile tedavinin başlangıç aşamasına geçilir. Tüp bebek tedavisi çoğu zaman aşılamadan sonra yapılmaktayken, bazı zamanlarda da direkt olarak tercih edilebilir. Bu sebep ile tüp bebek tedavisinde kişiye özgü tedavi yapılabilen tüp bebek merkezi tercih edilmesi son derece önem arz etmektedir.

Tüp bebek merkezi seçiminin önemi nedir?

Tüp bebek tedavisinin olumlu sonuca ulaşmasında en önemli etkenlerden biri; sınırlı hizmet veren tüp bebek klinikleri yerine, akademik uzman kadrosu ile ön planda olan tüp bebek merkezlerinin tercih edilmesidir. Tüp bebek alanındaki tüm yeni ve gelişmiş ileri tetkik uygulamaları, tecrübeli akademik hekim kadrosu ve dünya standartlarındaki üstün donanımlı alt yapısı ile hizmet vermektedir.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, tüp bebek merkezi seçiminde mutlaka teknolojisini ve ileri tanı-tedavi yöntemlerini değerlendirerek, dünya standartlarında bir donanıma sahip olan tüp bebek merkezlerini seçmelidirler. Kişiye özgü tedavi planlaması yapılması, kadın ve erkek bireylerde çocuk sahibi olmalarını engelleyen tüm etkenleri detaylı inceleyerek, kısırlık tedavisi için geliştirilen ileri düzeyde teknikler kullanmaktadır.

Tüp bebek tedavisi?

Tüp bebek tedavisi için bir uzman doktor ile görüşmek üzere hastanemize başvuru yaptığınızda, size fiziksel ve duygusal olarak fedakarlık gerektirebilecek birden fazla tahlil ve test uygulanır. Bu testlerin öncesinde sizlere yapılmış olan tetkik ve tedaviler araştırılır. Böylelikle; hem nedenlere yönelik bir düşünce elde edinilir; hem de yapılmış olan tetkiklerin tekrarlanmaması engellenir. Tüp bebek tedavisinin ilk görüşme muayenesine eşlerin birlikte katılım göstermesi ve durumlarının değerlendirilmesi tedavi süreci için oldukça önem arz etmektedir. Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması olan testler bölümüne geçilir ve var olan sorunun sebepleri araştırılmaya başlanır. Eğer kadın bireyin tedavi sürecinden önce yaptırması gereken bir operasyon var ise, bu konular üzerine değerlendirmeler yapılır. Doğumsal, rahim sorunları, miyomlar ve polipler histeroskopi veya laparoskopi işlemi ile tedavi edilir.

 

çorluda tüp bebek, silivride tüp bebek, edirne tüp bebek

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Tedavisi nedir? başlıklı makalemizde 2018, semen analizi ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir