Tüp bebek Laboratuarında Bebekler Güvende

labaratuvar ve tüp bebekTüp bebek merkezimizde Tüp Bebek tedavisinde kadından  yumurtaları  alınıp, doğal tüp bebek uygulaması veya  ICSI yapılarak kaliteli embriyo transferi hazır hale getirilmesi işin en önemli noktasıdır. ikiz üçüz gebeliklerin önlenmesi açısından bir ya da en fazla iki  embriyo seçilebilecek şekilde 5. Gün embriyosu aşamasına kadar kültürün devam ettirilmesi  laboratuvar ekibi ve embriyolog sorumluluğundadır. Tüp bebek tedavisinde laboratuvar çok önemli bir yeri vardır.Tüp bebek  Laboratuvarın iyi sonuçlar vermesi öncelikle  gerekli cihazlarla donatılmış olması, iyi planlanmış  embriyologlar, titiz bir çalışma ve ciddi bir kalite kontrol sisteminin kurulması ile mümkündür. Tüp bebek Başarısını belirleyen noktalar detaylarda olduğundan çalışma ortamı ve ekipmanın belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve mutlaka aksaklıkların giderilmesi zorunludur.

Tüp bebek  Laboratuvarın sterilizasyonun ve izolasyon esas olduğu embriyoloji ve androloji laboratuvarlarında tedavi ve tanı  amacı ile gerçekleştirilecek tüm işlemler ulusal ve uluslararası belirtilen standartlara uygun standarda edilmektedir. Tüp bebek laboratuvarına giriş çıkışlar en aza indirilip ve sadece görevli personel uygun giysiler ile tüp bebek laboratuvarına girebilmektedir.Günlük temizlik sabah işlemlere başlamadan önce yapılmalıdır Laboratuvardaki kullanılan cihazların kurulum, bakım ve kalibrasyonlarının uygun periyotlarda teknik bilgiye sahip kişilerce yapılmaktadır.

Tüp bebek labaratuvarında embriyoların  inkübatör adı verilen makinelerin içindeki CO2, O2 nem ve su seviyeleri kontrol edilir . Laboratuvarın hava kalitesi çok önemlidir.

Tüp bebek merkezine özel olarak havalandırma sistemi  ana binadan ayrıdır.  Embriyoların içinde saklandığı kimyasal maddelerin pH (asitlik) değerleri ölçülür ve gerekiyorsa inkübatör ayarları tekrar yapılır.  Dondurulmuş olarak saklandığı embriyoların tankların sıvı azot durumları haftada 2 kere kontrol edilip belli seviyenin altında ise azot eklenmektedir.

En önemli koşul, kalite kontrolü yapacak ve  değerlendirecek embriyoloji laboratuvar personelinin kalitesidir.

Tüp bebek merkezimizde çalışan laboratuvar ekibimiz çok uzun yıllardır bu konuda emek vermiş deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek Tedavisi ve Gebelik Aşısı başlıklı makalemizde gebelik aşısı, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Bir yorum

  1. Tüp bebek Laboratuarında Bebekler Güvende teşekkür ederiz.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by