Tüp bebek ile doğacak çocukların sağlıklı olup olmayacağını tespit edecek bir yöntem !

_ivf_treatmentTüp bebek tedavisi ile doğacak  çocukların sağlıklı olup olmayacağını neredeyse tespit edecek bir yöntem denendi. tüp bebek, doğum öncesinde genetik yapısı analiz edilen ilk bebek amerika’da tıp tarihine geçti.

ilk kez bir tüp bebek  doğum öncesinde DNA analizinden geçirildi “tüp bebek görüntüleme” yöntemi kullanıldı.

haberde, tüp bebek görüntüleme sayesinde bu yolla dünyaya gelecek çocukların sağlıklı olma şansı ciddi oranda artacak.

Bu yöntemle hastalık riski daha da azalacak

tüp bebek merkezinde seçilecek embriyolarla sağlıklı doğum elde etme şansının da artacağına işaret etti.

Oxford Üniversitesi’nde yapılan analizde, bilim adamları krozomları inceledi. Fakat yakında annelere transfer edilen embriyolarının tüm DNA’sının analizden geçirilebilecek..

Bu yöntem sayesinde  genom analizinin gelişmesiyle, çocukların genetik olarak kanser, kalp veya Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma riski de azalacak.

Yapılan analizlerden sonra, doğum için kullanılabilecek 13 tüp bebek embriyosundan 3 tanesinin doğru kromozom sayısına sahip olduğu anlaşıldı.Hazır olan embriyoları daha iyi hale getirmiyor. fakaten iyisini seçmemizi sağlıyor

“Array CGH’ adıyla bilinen oldukça pahalı bir kromozom tespiti yöntemine göre yeni tekniğin çok daha başarılı olduğunu belirtti.

Bilim adamları yeni yöntem üzerinde geniş çaplı bir gözlem gerçekleştirerek doğum oranını nasıl etkilediğini belirleyeceğini araştıracaklar.

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Tedavisinde Erkek Ne yapmalı ? başlıklı makalemizde erkekete kısırlık, tüp bebek psikolojik destek ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın
1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by