Tüp bebek ilaçları Fiyatları

tup-bebek-ilac

Tüp bebek yönteminde iğneler ve ilaçların da çoğu yurtdışı kaynaklıdır. Böylece yurt dışından getirilen malzemelerin bu kadar pahalı olması sebebiyle ile tüp bebek de maliyeti artmaktadır. Bazı durumlarda ilaçların etkisini göstermemesi ve yeniden ilaç alma zorunluluğu da olabilmektedir. 

Bazı durumlarda tüp bebek ilaçlarının fiyatlarının düştüğü de görülmektedir. Tüp bebek ilaç fiyatlarında yaşanan düşüş ücretleri de düşürebilmektedir. Son zamanlarda tüp bebek merkezlerinin de sayısı artmıştır. tüp bebek merkezlerinin birbirleri ile rekabet halinde olmaları da tedavinin ücretinin düşme eğilimi göstermektedir. Bunun yanında kalite konusunda kesinlikle taviz vermek istemeyen merkezler bulunmaktadır. Bu merkezler belirledikleri fiyatın altına inmeme konusunda ısrarlı davranmaktadır. Kesin sonuç almak isteyen ve gerçekten sağlıklı bir şekilde tüp bebek tedavisi görmek isteyen kadınların bu merkezlerden destek alması kesinlikle faydalı olacaktır.

Son dönemde yeni bir tüp bebek yönetmeliği çıkmıştır. Bu yönetmelikte 35 yaşın altında bulunan kadınlara ilk denemede tek bir embriyo verilmesi kararının çıktığı görülmektedir. Dolayısıyla bu tür kararlar hem deneyimli hem de başarılı olan bebek merkezlerine avantaj sağlamıştır. Böylelikle söz konusu bebek merkezlerine giden kadınlar ilk denemelerde bebek elde etme şansına kavuşacak ve bunun yanında tüp bebek elde etme işlemi de son derece sağlıklı olarak gerçekleşecektir.

Söz konusu uygulamanın maliyeti konusunda net bir fiyat vermek söz konusu değildir. Ancak bilinen şey uygulamanın ilkinde başarı sağlamanın maliyeti oldukça fazla oranda düşüreceğidir. Ancak yıllarca söz konusu merkezlere gelen ancak pek çok uygulamadan sonra çocuk sahibi olan kişiler de bulunmaktadır. Bu durumda maliyet elbette ciddi oranda artacaktır. Bu durum biraz da şans olarak nitelendirilebilir. Ancak uzman tüp bebek merkezlerinden yardım almak avantaj sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Embriyo Gelişmesinin Başarıya Etkisi başlıklı makalemizde Embriyo, ivf ve kist hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

One comment

  1. Tüp bebek ilaç fiyatları ne kadar dan başlamaktadır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir