tüp bebek ilaç fiyatları

Yakın geleceğe kadar hayal gibi görünen tüp bebek tedavisi, gerek kadın gerekse erkekten kaynaklı rahatsızlıklar nedeni ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin yüzünü güldürmüştür. Günümüzde genç annelerde tüp bebek tedavisi başarı oranı %70′lere kadar gelmiştir ve bu oran gelişen teknoloji ile her geçen gün biraz daha artmaktadır.
Tüp bebek tedavisi; suni yollar ile laboratuarda döllenen yumurta hücresinin, tekrar anne karnına konularak normal gebelik sürecinin devam etmesinin sağlanmasıdır. Tüp bebek yöntemi ile gebelikte; anneden alınan yumurta hücresi ile babadan alınan sperm hücreleriyle laboratuarda döllenerek, gebeliğin ilk aşaması sağlanmış olur. Daha sonra döllenmiş haldeki anne yumurta hücresi tekrar anne karnına konur ve bebeğin oluşmaya başlayarak anne rahmine tutunması beklenir. Bebekte kalp atışının görülmesi ile tedavi başarılı olmuş demektir ve bu aşamadan sonra anne normal gebeliğin gereklerini yerine getirerek çocuk sahibi olabilmektedir.
Tüp bebek tedavisinde başarı oranını arttıran en büyük faktör anne yumurta hücresinin kalitesi olduğundan, anne adayının döllenme işleminden önce yumurta hücresini uygun şekilde geliştirebilmesi gerekir. Yumurtanın tedaviye cevap verebilecek hale gelmesi için hekimler, anne adaylarına ilaç tedavisi uygulamaktadır. Adet döngüsünün ilk gününden itibaren kullanılan tüp bebek tedavisi ilaçları, hem annenin beyni tarafından salgılanan hormonları düzenler hem de üretilen yumurtanın kontrollü bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır.
Bu nedenle tedavinin oldukça önemli bir etkeni olan tüp bebek tedavisi ilaçları, anne adayının aksatmadan düzenli olarak kullanması gerekmektedir. Günümüzde tüp bebek uygulamalarının yaygınlaşması ile birçok firma tüp bebek tedavisi ilaçları üretmektedir. Piyasada birçok farklı marka tarafından üretilen ilaç bulunduğundan, tüp bebek ilaç fiyatları da önemli oranda azalmıştır. Sanılanın aksine tüp bebek ilaç fiyatları tedaviden daha pahalı değildir. Ayrıca çok istenilen çocuk sahibi olma hayalini gerçekleştirmeye yarayan tüp bebek tedavisinde kullanılan tüp bebek ilaçlarının fiyatının, ebeveyn adaylarına sağladığı bu değer biçilemez çocuk sahibi olma yararı ile ölçülmesi de uygun değildir.

Bir önceki yazımız olan tüp bebek nedir nasıl olur başlıklı makalemizde Tüp bebek nasıl Olur, tüp bebek nasıl yapılır ve tüp bebek nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by