Tüp bebek için kahveden uzak durun, avokado tüketin

Danimarkalı bilim adamları, sık kahve içen kadınların tüp bebek tedavisinde başarısız sonuçlar alma oranının daha yüksek olduğunu açıkladı.

Aarhus Hastane Üniversitesi’nde yapılan araştırmada kahve ve katı yağ tüketen kadınların tüp bebek tedavisi sayesinde gebe kalma başarısının hemcinslerine göre daha düşük olduğu belirtildi.

Yüksek miktarda kahve içmenin sigara içmek kadar zararlı olduğunun belirtildiği araştırmayı yürüten Dr. Ulrik Kesmodel, “Tüp bebek tedavisi görürken kadınlar günde 5 bardaktan fazla kahve içmemeli” dedi.

İngiliz Kahve Orgaqnizasyonu başkanı Dr. Euan Paul de “Hamile ve hamile kalmaya çalışan kadınların günde 200 mg kahve tüketmeleri tehlikeli değildir. Bu da 2 ile 3 bardağa denktir” dedi.

Öten yandan Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan araştırmada 147 kadının beslenme düzeninin tüp bebek tedavisini nasıl etkilediği incelendi.

Tereyağ, yağlı etler ve peynirlerin kadınların IVF sırasında ürettikleri yumurta sayısını azalttığı gözlemlenirken günlük beslenmelerinde zeytinyağı ve avokado olan kadınların doğurganlık oranlarında artış görüldü. Araştırma ekibinin başındaki Dr. Jorge Chavarro sadece hamile kadınların değil, herkesin katı yağlardan kaçınıp sağlıklı yağlarla beslenmesi gerektiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek aşamaları başlıklı makalemizde Tüp Bebek, tüp bebek aşamaları ve tüp bebek merkezleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by