tüp bebek hamilelik belirtileri

Çocuk sahibi olmak istediği halde anne ya da baba kaynaklı birçok farklı sebepten ötürü ebeveyn olan çiftler için tüp bebek tedavisi yeni bir umut niteliğindedir. Ancak tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri konusunda çiftlerin sabırlı ve umutlu olması gerekir. Embriyo transferinden sonra hamilelik belirtileri uzman bir doktor tarafından yapılan incelmeler ile ortaya çıkabilmektedir. Tüp bebek aşamaları her zaman doktor kontrolünde gerçekleştiğinden, düşük riski de normal bebeliğe oranda az da olsa daha düşüktür.
Tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri ilk olarak 12-14 gün içerisinde incelenir. Hamilelik belirtileri kanama gibi olumsuz problemlerden etkilenmemesi için bu dönemde anne adayının sağlığına ekstra dikkat etmesi gerekir. Tüp bebek aşamaları ve tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri uzman doktorun anne adayına uyguladığı gebelik testi ile alakalıdır. Gebelik belirtisi kasık ağrısı şeklinde görülen anne adaylarının da doktoru ile temas halinde olması oldukça önemlidir. Hamilelik belirtileri kadınlar kulübü ziyaretçilerinin de sıkça sorduğu konulardan birisidir.
Gebelik hamilelik belirtileri kişinden kişiye farklılık gösterdiği için anne adayının tedavi sürecinde çok dikkatli olması gerekir. Tüp bebek transferi sonrası gebelik belirtileri ile ilgili araştırma yapılması için öncelikle, embriyo transferinden sonra hamilelik belirtileri üzerine yapılan çalışmaların olumlu sonuçlanması gerekmektedir.
Tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri üzerine araştırma yapan hekim, gebelik testinin pozitif çıkmasından yaklaşık bir hafta sonra tüp bebek aşamaları ile ilgili incelemede bulunur. Tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri için öncelikle bebekte kalp atışının olması gerekir. Yaklaşık 15 günlük bir süreyi kapsayan bu embriyo transferinden sonra hamilelik belirtileri, bebeğin sağlıklı bir gelişim gösterip göstermeyeceğini belirleyen en önemli incelemedir.
Eğer hamilelik belirtileri kanama yada kasık ağrısı şeklinde yoğun bir biçimde yaşanıyorsa, hekim anne adayına yatak istirahatı de verebilir. Embriyo transferinden sonra hamilelik belirtileri annenin yumurta kalitesine bağlı olduğundan, anne adaylarının bu süreç içerisinde beslenmelerine ve hareketlerine dikkat etmesi gerekir. Tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri anne adayının özellikle tedavi süresinde dikkat etmesi gereken ve başarı oranını doğrudan etkileyen bir konudur.

Bir önceki yazımız olan tüp bebek nedir nasıl olur başlıklı makalemizde Tüp bebek nasıl Olur, tüp bebek nasıl yapılır ve tüp bebek nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by