Sizden gelen sorularla tüp bebek

Soru: Slm hocam biz 2yildr evliyiz doktora gittik bütün testleri yaptirdik bende sorun cikmadi ama eşim sperm çıkmadı 3 defaasinda testi tekrarladi her seferinde sperm yoktu bize de tüp bebek dediler 🙁 ama bizim hicbir bilgimiz bu konuda lutfen hocam bize yardımcı olurmusunuz tşk ederim

cevap:Merhabalar…. Size yardımcı olmak isteriz. Eşinizin durumu nedeniyle ameliyatla sperm aranması ve bulunursa tüp bebek tedavisi uygulanması gerekmektedir. Merkezimizde bu amaçla mikro TESE operasyonları uzun yıllardır başarıyla uygulanmaktadır.

Soru:  fsh 83 lerdeydi şimdi fsh17.27 lh 3.63 E2 68.15 prolaktin 13.75 amh 0.16 bu değerlerle gebelik şansım varmı

cevap: Yumurtanız ve eşinizin spermi olduğu sürece gebelik şansınız var demektir. FSH değeriniz yüksek olmakla birlikte ultrason muayenesindeki yumurta sayınız tedaviyi programlamada önemlidir. Sizin yaş grubunuzda gebelik oranımız %60 a yakındır

Soru: Esimin verdigi spermiogram da hic bir sperm bulunamadi, hersey normal ama sperm yok simdi tek care ameliyat diyorlar siz ne derdiniz bi umut var mi lütfen yardimci olun. tüp bebek nedir ? cevaplarsanız sevinirim

cevap:Eşinizin durumu nedeniyle ameliyatla sperm aranması ve bulunursa tüp bebek tedavisi uygulanması gerekmektedir. Merkezimizde mikro TESE operasyonları uzun yıllardır başarıyla uygulanmaktadır.

Soru:rahim duvarının ince olduğu söyleniyor sağ yumurtalığın normalden küçük olduğu vede adet öncesinde vede adetliyken aşırı sancım oluyor vede neden tedaviye ara veriliyor sizce kamile kalma şansım varmı?

cevap: Yaşınızı düşünürsek biran önce tedaviye başlamanızda yarar vardır. Rahim duvarıyla ilgili problemler, yumurtalık sorununu da düşünürsek , tüp bebek tedavisine başlamanız uygun olacaktır. Vakit kaybetmeyin ve karar verin.

Merkezimize başvurursanız yardımcı oluruz.

Soru: Tüp bebek yapan devlet hastanesinde şans yüksekmi ?

cevap:Her bir hastanenin kendine ait başarı oranları vardır ve bunu onların dışında da kimse bilemez.. Size yardımcı olmak isteriz. Merkezimizde de başarı oranları oldukça yüksektir.

Soru: Aşılama yaptırdım tutmadı amh değerim 0.06 çok düşük bunun menepoza etkisi nedir teşekkür ederim

cevap:AMH değeriniz düşük çıkmış, yumurtalık rezervinizin azaldığı anlamına gelir. Fakat tek başına AMH değeri ,menopoz hakkında değerlendirme yapmak için yeterli değildir. Adetinizin 3. ünü yapılacak olan muayenede görülen yumurta sayısı ve FSH değeri ile birlikte değerlendirme yapılmalıdır. Eğer gerçekten rezerviniz düşük ve çocuk sahibi olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Neden Tüp Bebek Tedavisi Tutmaz başlıklı makalemizde neden tüpbebek tumaz, Tüp Bebek ve tüp bebek başarısı hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında

Kanser hastalarında yumurta dondurma hakkında Üreme potansiyelinin korunması, kanser hastalığı için tedavi gören veya görecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir