Mikro çipli tüp bebek tedavisi nasıl uygulanır?

Tüp bebek tedavisinin adaylara uygulandığı sırada, doğal yollardan veya diğer yardımcı üreme yöntemleri ile hamileliği sağlayamayan eşlerin bebek sahibi olması için çok sayıda yöntem geliştirilmeye çalışılır. Mikroçipli tüp bebek tedavisinde de, ilk olarak anne adayına yumurta sayısını arttırabilmek için, yumurtalıkların uyarılmasına yardımcı olan bir tedavi sunulur. Bundan dolayı anne adayına bazı hormon ilaçları da uygulanır. Bu sayede bir ayda beklenen sayıda yumurtanın elde edilmesi sağlanmış olur.

Bu yumurta hücreleri laboratuvar koşulları içerisinde, baba adayından tedarik edilen sperm hücreleri ile beraber döllendirilmesi gerçekleştirilir. Bu sayede adaylarda hamilelik elde edilmeye çalışılır.  Bu adımların hepsi, klasik tüp bebek tedavisinde de bir bir uygulanan adımlardır. Ancak embriyolar içinde kaliteli olan embriyoların seçilmemesi durumunda hamileliğin sağlanabilme olasılığı da azalacaktır.
Mikro çipli tüp bebek tedavisinde ise, yüksek kaliteli olarak kabul edilen embriyolar ile beraber hamilelik elde edilme ihtimali artacaktır.  Geliştirilmiş sperm çipleri ile hormonların ortaya çıkarmış olduğu mikro kanalcıklar sayesinde, vücudun kendi işleyişine benzetilmeye çalışılmıştır. Aynı bir süzgeç gibi sağlıklı ve kaliteli olan spermler diğer spermlerden ayırt edilmektedir. Mikro kanalcıklarda bulunan bu sağlıklı spermlerin farklı bir yerde depolanması sağlanır. Mikroenjeksiyon yöntemi ile birbirinden ayırt edilmiş olan spermlerin yumurta hücresi ile beraber döllendirilmesi ile beraber, anne ve baba olmak isteyen adayların bu isteklerine kavuşma şansı daha da artar.

Bir önceki yazımız olan Hangi Durumlarda Histeroskopi Önerilir ? başlıklı makalemizde endometrial polip, Histeroskopi ve spiralin çıkartılması hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by