Kime Tüp Bebek Tedavisi ?

Kime Tüp Bebek Tedavisi

 Tüp bebek tedavisi, kısaca yumurtaların ve spermlerin laboratuvar ortamında bir araya getirilerek döllenmenin elde edilmesini sağlayan tedavi sürecini kapsamaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Labaratuvar ortamında Döllenen yumurtalar bölünmeye başlayıp, embriyo adı verilen ilk gelişim aşamalarını laboratuvar ortamında geçirirken, anne adayının rahmine yerleştirilir.
Bu aşamadan sonra elde edilen gebeliğin doğal yollarla oluşan gebelik gibidir.

Doğal gebelikten farkı dölleme işleminin laboratuvar koşullarında gerçekleştirilmesi ve döllenen yumurtaların anne rahmine tekrar geri yerleştirilmesidir.

 

 

Tüp bebek tedavisi Kimler İçin Gereklidir ?

  • Halk arasında yumurtalık kanalları olarak da bilinen kadın tüplerinin tıkalı, ciddi derecede hasar görmüş ya da cerrahi olarak alınmış olması durumunda tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır. Doğal yollarla bir gebeliğin oluşabilmesi için kadının yumurtalık kanallarının hem açık olması hem de normal fonksiyon görmesi gereklidir.
  • Kadın üreme organları çevresinde, yumurtalıklarda gelişen yumurtaların fallop tüpleri tarafından yakalanmasını önleyecek yapışıklıkların olması durumunda da tüp bebek tedavisi gerekebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Tedavisi öncesi stresinizi azaltacak öneriler başlıklı makalemizde tedavi şansı, Tüp Bebek ve tüp bebek şansı hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın
1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by