Gebe kalma ne zaman azalmaya başlar ve Tüp Bebek tedavisi

bebek-tupbebek-3Bir kadının bebek planlaması için yumurta sayıları  35 yaşından itibaren önemli ölçüde azalmaya başlar. Kadının yaşla birlikte azalan yumurta sayıları tüp bebekteki başarıyı da etkilemektedir. Yumurta kalitesi de 35 yaşından itibaren azalır. AMH testi gibi yapılan testler sayesinde bu konuda yorum yapmaya yardımcı birçok test vardır. AMH testi ise yumurtanın kalitesinden çok elde edilecek yumurta sayısıyla ilgili bilgi verebilmektedir.Yapılan araştırmalara göre kadınlar evliliği ve anne olmayı ertelemektedirler. Ancak kadınlara bu konuda tavsiyemiz anne olmayı kırklı yaşlara bırakmamalarıdır. Bu yaş sonrası her yıl işler çok daha zorlaşmaktadır.

Her kadın 20 ve 30 yaşları arasında en fazla doğurgan dönemini yaşar.  Günümüzde uygulanan tüp bebek tedavisi yeni yumurta ve sperm üretemez ancak olanı kullanır. Belki yakın bir gelecekte kök hücre tedavilerinin gelişmesiyle bu gerçek de değişebilecektir. Umarız bu süreç çok uzun sürmez.

Tüp bebek tedavisi tüm dünyada uzun süredir olan ve üzerinde çok araştırmalar yapılmış bir işlemdir. Tecrübeli bir tüp bebek merkezinde tecrübeli hekimler tarafından tedavilerde genellikle ciddi bir sorun olamaz. Elbette her tedavi girişimde olduğu gibi küçük beklenmedik sorunlar oluşabilir. Bunlar da çok büyük oranda dikkatli gözlem ve tecrübeyle çözülebilecek sorunlardır.  Tüm dünyada bu güne kadar tüp bebek yöntemiyle milyonlarca çocuk doğduğunu bilmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Eşler tüp bebek tedavisini neden seçmeli ? başlıklı makalemizde kısırlık, Tüp Bebek ve tüp bebek fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subscribe!