Eşler tüp bebek tedavisini neden seçmeli ?

tup-bebek-tedavi-sebepleriTüp bebek tedavisi neden tercih edilmeli?

En çok tartışmaya neden olan yardımcı üreme tedavileri arasında tüp bebek tir. Tüp bebek tedavisi , kısırlık ile karşı karşıya kalan ve diğer tedaviler sonucunda bir sonuca varamamış eşlere  tüp bebek tedavisine başlamaktadırlar. Bebeği olamayan eşlerde hangi tedavinin uygulanacağı uzman doktorlar tarafından araştırmalar sonucu karar verilir.

İlk olarak tüp bebek tedavisinin uygulandığı kişiler yaşı ileri olan grup ve açıklanamayan infertilite (kısırlık ) olanlardır.Bebeği olmayan eşlerin bir kısmı ilk olarak tüp bebek tedavisine başvurur. Başvuru nedeni ise  Tüp bebek tedavisinin diğer tedaviler ile karşılaştırıldığında  daha başarılı ve daha güvenilir olduğudur.

Eşlerin en fazla korktuğu  bir başka ayrıntı ise tüp bebek  fiyatıdır. Tüp bebek tedavisi diğer tedavilere bakarak maliyeti yüksek bir tedavidir. Tüp bebek tedavisini sonraya bırakan eşler vardır. Bazı eşler tedavinin olumsuz sonlanacağını ve bu nedenle aile ilişkilerinin bozulacağını düşünür. Unutmamak gerekir ki  tüp bebek tedavisinde kadında  yumurta erkekte  sperm olduğu sürece her zaman bir umut vardır.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek öncesi HSG başlıklı makalemizde HSG, rahim filmi ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by