Başarılı tüp bebek ve süreçleri

Başarılı tüp bebek , iyi merkezlerde ve iyi tüp bebek kliniklerinde eve sağlıklı bebek götürme oranına bakılmaktadır yani yüzde yüz tüp bebek başrısı beklememek gerekmektedir.
Tüp bebek tedavisi yöntemi tekrarlanabilmektedir.Tüp bebek defalarca yapılabilmektedir. Herangi bir sayı yada limiti yoktur.
Tüp bebek tedavisi 3-4 aylık aralarla tekrar edilebilmektedir.Her seferindeki şansınız bir önceki ile aynıdır.Yani Tüp bebek başarı oranları aynıdır.İki yada daha fazla tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı durumunda daha detaylı incelemeler yapılabilmektedir. Bu duruma gelmeden önce atlanmış yapılmamış testler varsa bunlara bakmak gerekebilir.
Tüp bebek öncesi atlanan bir durum varsa mutlaka incelenmelidir.Bunlar tamamsa daha ileri tetkikler ön plana çıkabilir bu tetkikler neler mesela sağlıklı embryoyu seçmek dediğimiz yöntemler var bu yöntem pgt yöntemidir.Size gereken yöntemi doktorunuz uygulayacaktır.

Tüp bebek yöntemi basitçe kadının adet döngüsünü yakından takip ederek kapsamaktadır.Yani tedavi bu dönemi kapsar.Tüp bebek doktorunun müdahil olduğu kısım ortalama 14-18 gün arasındadır.Bu süre kadının yumurtalıklarının ilaçlara verdiği süre ile bağlantılıdır. Bu süreç sonrası tedavi biter.Tüp bebek tedavisinde tam bir süre vermek mümkün değildir. Emryonun tutunması için gereken zaman adetin gecikmesi ile kararlaştırılır.

Tüp bebek kararI verdikten sonra tüp bebek doktoruna gittiniz. Doktorunuz sizden, genel sağlık durumunuzu, önceden size yapılmış tedavileri, geçirdiğiniz hastalıkları, daha önce gebe kalıp kalmadığınızı öğrenmek isteyecektir. Eğer gerekli görürse, ilave olarak başka testler de isteyebilir.  Bu aşamadan sonra bazal bir ultrason araştırması yapılır ve rahim ve yumurtalıklar incelenir. Şayet bunların sonucunda herhangi bir patoloji tespit edilirse ilk olarak bu sorunun tedavisi yapılır. Sorunun kaynağı anlaşıldıktan sonra doktorunuz tedavinizi planlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisinde embriyolarda genetik inceleme başlıklı makalemizde genetik inceleme, ileri kadın yaşı ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Bir yorum

  1. Ben 32yasindayim yumurta sayim cok dusuk iynelerle bile 3gecemiyor yumurta toplama islemi yapilmasina ragmen dollenme olmadi ve bu benim pes etmeme neden olacak sizce bu surace davam etmelimiyim yardiminizi bekliyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by