AŞILAMA Nedir ?

aşılamaKullanılan kombine ilaçlar ile yumurtalar uyarılırken yumurta sayısı da kontrollü olarak artırılmaktadır. Böylece anne adayının gebe kalma olasılığı yükselir. Bu tedavi şekli anne adayının yumurtlamasının düzensiz olduğu durumlarda aşılama yöntemi uygulanır. Hafif yumurtlama bozukluklarının tedavisinde kullanılan bu yöntemin başarılı olması için baba adayının spermlerinin de istenen kalitede olması gerekir. Gebelik elde edilemezse bir sonraki tedavi aşaması olan tüp bebek öncesi aşılamaya geçilir.
Aşılama, semen örneğinin yıkanarak, iyi hareketli olanlarının seçilip rahim içine verilmesi işlemidir.Bu yöntemin özelliği, hızlı hareket eden sağlıklı spermlerin seçilmesi, zararlı olan asit ortamın bertaraf edilmesi, yumurtaya daha yakın bir yere bırakılması ve kadın tüplerine ulaşma şansı verilmesidir. İnseminasyon yönteminde katedeceği mesafenin kısalması sağlanmakta,hareketli olmayan ya da şekil olarak bozuk spermlerin verilmesi engellenmektedir. aşılama işlemi için taze örnek kullanılır. Kadına 1-3 hafta süre ile yumurta geliştiren ilaçlar verildikten sonra ovulasyonu tetiklemek için HCG yapılır. Bu iğneden 34-36 saat sonra aşılama işlemi yapılır.

Aşılama Yönetim Videosu: Aşılama hakkında bilgi alma için lütfen asilama.org sitemize girin.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek öncesi başlıklı makalemizde tüp bebek de başarı oranı, Tüp bebek öncesi ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by