Aşılama ne zaman yapılır?

Aşılama adet kanaması ile başlar ve yaklaşık iki hafta boyunca devam eder. Adet kanaması başladığı zaman, hasta muayeneye çağrılır. Aşılama tedavisinin başlangıcına ise, adet döneminin üçüncü veya Beşinci günü başlar. İlaçlar tarafından etkilenmesi sağlanan yumurtalarda büyüme ve gelişmeler kontrol ve takip edilir. Bunun için belirlenen periyotlarda, kadının ultrason muayenesine gelmesi gerekir. Meydana gelen yumurta gelişimi, beklenen seviyeye ulaşıncaya kadar , hormon ilaçlarına devam edilir. Yumurta, büyüdüğü zaman, çatlatma iğnesi olarak ifade edilen bir iğne kadına uygulanır. Çatlama günü ise, erkek  de çağrılarak kendisinden örnek vermesi istenir.

Erkekten alınan üreme hücreleri , laboratuvar ortamı içerisinde en iyi, olgun ve kaliteli olanları ile gebelik elde etme olasılığı en yüksek olanlar seçilerek, anne adayına transfer edilmesi için bir dizi işlemden geçirir. Böylece daha kaliteli, sayıca daha yoğun ve hareketli bir duruma gelen üreme hücreleri rahime transfer edilir.

Bir önceki yazımız olan Neden gebe kalamıyorum ? başlıklı makalemizde açıklanamayan kısırlık, Aşılama tedavisi ve klasik tüp bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by