Aile Bakanlığından eşlere tüp bebek desteği

tüp bebek Geliri düşük  durumdaki aileler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıtüp bebek” uygulamasında şimdiye kadar 2400 kişinin bilgileri tedavi listesine alındı, 1128 kişi tüp bebek tedavileri başlatıldı.

herhangi geliri bulunmayan ve yıllardır bebek sahibi olamayan geliri düşük aileler için başlatılan “tüp bebek ” ile normal yollarla çocuk sahibi olamayan 1128 kişi, tedavi sayesinde hamile kalarak bebeklerini kucağına alacağı günü beklemeye başladı. Her şey yolunda giderse, devlet destekli ilk bebekler Mart veya Mayıs ayları arasında dünyaya gelecek.

geliri düşük ailelere tüp bebek tedavisinin seyahat giderleri de dahil olmak üzere tüm masrafları devlet tarafından karşılanan projeye gösterilen yoğun talep üzerine Bakanlığımız, belirlenen şartları taşıyan ailelerin başvurularını il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından almaya devam ediyor.

Devlet destekli tüp bebek tedavisine başvurmak isteyenler için şartlar:

  • Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık provizyonu 60/ C-1 kapsamında sigortalı olanlar (yeşil kartlılar)
  • Ortalama 23-39 yaş aralığında olup, son üç yıl içerisinde normal ya da diğer tedavi yöntemleriyle çocuk sahibi olamadığını raporla ispatlamak,
  • Hane içerisinde kişi başına düşen geliri, 16 yaşından büyükler için her yıl belirlenen aylık net asgari ücretin 1/3’den az olanlar.

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisinin olumlu olmasını etkileyen etkenler başlıklı makalemizde hormon tedavisi, tüp bebeğin başarısı ve Tüp Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.


Lütfen Bu konu ile alakalı Dokturumuza danışmak için Burayı Tıklayın

Check Also

Tüp bebek tedavisi gören kadınlarda meme kanseri olasılığı

Hollanda’da yapılan araştırmalarda  25 binden fazla kadının katıldığı tüp bebek gören kadınlarda meme kanserine yakalanma …

One comment

  1. Bizde yararlanmak istiyoruz nereye başvurmam gerekiyor acaba tüm tüp bebek merkezleri bu konuda destek veriyor mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir